Μεταφορά χρυσού

Ε:Πως να μεταφέρω τον χρυσό μου σε άλλο λογαριασμό/server;

Α: Για να μεταφέρετε τον χρυσό σας, θα πρέπει να διαγράψετε τον λογαριασμό στον οποίο βρίσκεται. Αφού ο λογαριασμός διαγραφεί εντελώς (όχι με το που θα τον βάλετε να διαγραφεί), θα λάβετε αυτόματα ένα email στον λογαριασμό email με τον οποίο κάνατε την εγγραφή σας το οποίο θα περιέχει ένα link για την μεταφορά του χρυσού σας. Παρακαλώ να θυμάστε ότι μεταφορές χρυσού γίνονται μόνο μεταξύ server από την ίδια χώρα (π.χ .gr, .com, .de)
Ε: Ο λογαριασμός μου διαγράφηκε (όχι απλά μπήκε για διαγραφή) αλλά δεν έλαβα email για την μεταφορά του χρυσού. Τι να κάνω;

Α: Στείλτε email στο plus@travian.gr γράφοντας το όνομα χρήστη, το email και τον server σας, γράφωντας ότι ο λογαριασμός διαγράφηκε αλλά δεν λάβατε το link για την μεταφορά του χρυσού σας. Τότε θα σας σταλεί εκ νέου ένας νέο email για την μεταφορά του χρυσού σας.
Ε: Στην σελίδα διαγραφής του λογαριασμού μου γράφει το μήνυμα " Δυστυχώς ο χρυσός σας δεν μπορεί να μεταφερθεί αυτήν την στιγμή" . Μπορώ ακόμα να μεταφέρω τον χρυσό μου;

Α: Ναι. Το μήνυμα σημαίνει απλά ότι δεν μπορείτε να λάβετε αυτόματα το email για την μεταφορά του χρυσού σας μετά την διαγραφή του λογαριασμού σας. Αφού ο λογαριασμός σας διαγραφεί (και όχι τον βάλετε προς διαγραφή) στείλτε email στο plus@travian.gr γράφοντας το όνομα χρήστη, το email και τον server σας, γράφωντας ότι ο λογαριασμός διαγράφηκε αλλά δεν λάβατε το link για την μεταφορά του χρυσού σας. Τότε θα σας σταλεί εκ νέου ένας νέο email για την μεταφορά του χρυσού σας.
Ε: Μπορώ να μεταφέρω τον χρυσό μου χωρίς να διαγράψω τον λογαριασμό μου;

Α: Όχι
Ε:Μπορεί να μεταφερθεί ο χρυσός που κερδίζω από τα quest ή καλώντας νέους παίκτες;

Α: Όχι
Μπορώ να μεταφέρω μέρος του χρυσού μου σε διαφορετικό λογαριασμό;

Α: Όχι. Το link για την μεταφορά του χρυσού θα μεταφέρει τον χρυσό σας σε έναν λογαριασμό/server που θα διαλέξετε.
Ε: Μπορώ να μεταφέρω τις υπόλοιπες μέρες από τον Plus λογαριασμό, μπόνους παραγωγής, μπόνους άμυνας ή μπόνους επίθεσης;

Α: Όχι. Μόνο τον εναπομείναντα χρυσό μπορείτε να μεταφέρετε.
Τέλος server

Ε: O server μου τελειώνει και έχω ακόμα χρυσό στον λογαριασμό μου που αγόρασα. Τι γίνετε με αυτόν;

Α: Όταν τελειώσει ο server όλοι οι παίκτες στους οποίους περισσεύει χρυσός θα λάβουν ένα μήνυμα μέσα στο παιχνίδι και ένα email που θα τους επιτρέψει να μεταφέρουν τον χρυσό σας σε έναν άλλο λογαριασμό/server. Παρακαλώ να έχετε υπόψιν ότι το email θα το λάβετε στον λογαριασμό email με τον οποίο κάνατε την εγγραφή σας στον server.
Ε: Και αν θέλω να μεταφέρω τον χρυσό μου σε έναν νέο λογαριασμό όταν ο server κάνει επανεκκίνηση;

Α: Για να μεταφέρετε τον εναπομείναντα χρυσό σας στον ίδιο server αφού κάνει επανεκκίνηση, απλά κρατήστε το link για την μεταφορά του χρυσού σας σε κάποιο ασφαλές αρχείο (π.χ text αρχείο). Αφού ο server κάνει επανεκκίνηση και ενεργοποιήσετε τον νέο σας λογαριασμό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το link και να μεταφέρετε τον χρυσό σας. ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΔΕΝ χρειάζεται να μεταφέρετε το link σε άλλο, προσωρινό λογαριασμό.
Αγορά χρυσού

Ε: Γιατί η πληρωμή μου δεν γίνεται δεκτή;

Α: Υπάρχουν τέσσερις διαφορετικοί λόγοι που μια πληρωμή απορρίπτεται/δεν επιτρέπεται:
1. αν στο παρελθόν υπήρξε κάποιο chargeback για τον λογαριασμό σας ή/και την πιστωτική σας κάρτα, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτόν τον τρόπο συναλλαγής.
2. μπορείτε να δοκιμάσετε μόνο τρεις φορές να βάλετε τα σωστά στοιχεία.
3. μπορείτε να κάνετε μόνο μαι πληρωμή κάθε 48 ώρες.
4. κάποιες κάρτες δεν γίνονται αποδεκτές από την εταιρία πιστωτικών καρτών, γι αυτό παρακαλώ δοκιμάστε έναν από τους υπόλοιπους τρόπους πληρωμής.
Φιλικά,
Η ομάδα του Travian