Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: Πως να αποφύγετε το Farming.... (Aπόψεις παικτών)

LeaLion
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JWalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο φιλε μου αντιμετωπιζεται μονο με αμυνες.Και απο οτι φαινεται δεν μπορειτε να βγαλετε.Παντως εγω διαφωνω με την λογικη καταπελτιαζω καποιον επειδη απλα μου την βαρεσε αλλα ειναι μεσα στο παιχνιδι...
    Φίλη... Είμαι γυναίκα. Ωραία και εγώ θα καταπέλτιαζα αν με έβριζε κάποιος... Όχι όμως στα καλά του καθουμένου επειδή έκρυβε καλά τις ύλες. Τι να πω άλλο δηλαδή. Είναι ηθικό αυτό;

Το avatar του χρήστη JWalker
    Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Συγνωμη....Σου ειπα οτι εγω διαφωνω με αυτο αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JWalker : 29-05-09 στις 13:16

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη 4ever

Προεπιλογή

Όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι.Σπαστικό είναι και το ξέρω όμως με τον καιρό αποκτάς και εσύ εμπειρία και ξέρεις τη πρέπει να κάνεις.Μην κατηγορείτε τους μεγάλους παίχτες και μην διαγράφετες το account σας με την πρώτη δυσκολία.
    Δεν ξέρετε πως να αποφύγετε το φάρμινγκ.Πατήστε http://forum.travian.gr/showthread.p...E4%E7%E3%FC%F2 για να μάθετε.

Περιοχή
    Στη κοσμάρα μου

Προεπιλογή

Για να αποφυγετε το φαρμινγκ ένας τροπος ειναι να εχετε αποθηκες-σιταποθηκες στα 7800 και αναλλογες κρυψωνες , οι τευτονες και οι Ρωμαιοι χρειαζονται 10 κρυψωνες , οι Γαλλατες 5.
    Οταν φτασει η ωριαια παραγωγη σας σε α υλες στα 800-1000 καντε μεγαρο στο επιπεδο 10 και βγαλτε τους 3 αποικους για το δευτερο χωριο σας
    Καθε εναν αποικο που βγαζετε στειλτετον σε ασφαλες χωριο σε συμμαχο σας και αφου βγουν και οι 3 αναζητηστε χωρο μακρυα απ το κεντρο.
    Αν εχετε μπει αργα στον σερβερ ειναι ανωφελο σε αυτη τη φαση να βγαζετε αμυνα , δεν εχει νοημα
    Θα προτεινα αν μπειτε αργα στον σερβερ να παρετε Γαλλάτες γιατι οι κρυψωνες τους χωρανε τα 2πλασια απ τους άλλους πολιτισμους , εξ άλλου επειδή είναι αμυντικογενείς δεν έπεται ότι δεν μπορουν να κανουν επιθεση.
    Με αυτη τη τακτικη ουσιατικα παρατάτε το πρωτο χωριο σας το οποιο στη πορεια του παιχνιδιου θα σας ειναι χρησιμο μονο για να κανετε γιορτες. Ισως καποια στιγμη ,που θα εχετε μεταφερει σε αλλο χωριο τη πρωτευουσα σας να σας το καταλαβουν , εσεις αν εχετε βγαλει 2 φορες αποικους ουσιαστικα δε χανετε τιποτα ο επιτιθεμενος σε αυτη τη περιπτωση θα κλαιει με μαυρο δακρυ
    Για του λογου το αληθές στον προηγουμενο σπηντ αυτη τη τακτικη εφαρμοσα , ειχα τον λογαριασμο vlakix
    http://travian-reports.net/gr/raport...cd9b,2eac14394
    στη παραπάνω αναφορα φαινεται ο στρατος (επιθεση) , σημειωστε οτι προς το τελος καποιος μου πηρε το πρωτο χωριο και απο 29 εγιναν 28 τα χωρια μου αλλα μου ηταν πλεον αδιαφορο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη davelis : 27-07-09 στις 20:58

Το avatar του χρήστη Agokuz
    Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Εγώ είμαι ρωμαίος και το φαρμινγκ είναι πολύ εύκολο γιατί ; ΑΑ ναι κάνω δυνατές επιθέσεις !!! αυτό είναι το πιο σημαντικό για το φαρμινγκ παιδιά όσους πιο πολλούς καταπέλτες και δυνατό πεζικό !!!
    http://img411.imageshack.us/img411/6...outtravian.jpg

Να κάνω μια ερώτηση; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ????

Προεπιλογή

Δηλαδη με 1 χωριο και 30κατι pop ποσο δυνατες επιθεσεις κανεις????????
    S1: Corsikios CSU
    S4: Dr. CorsikAnna =CLS=

Το avatar του χρήστη oddy17-0
    Περιοχή
    κυριως μπροστα απο το υ/η

Προεπιλογή

εξαρταται...μπορει να κανεις με 5 λεγεωναριους μπορει με 20...αν και εγω ειμαι της γνωμης καντε υλες και φαρμινγκ αλλα μην ξοδευεστε για πανω απο τον κυκλο μιας ωρας...

Περιοχή
    N.Smirni

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsikios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη με 1 χωριο και 30κατι pop ποσο δυνατες επιθεσεις κανεις????????
    εγω με 30 pop με τευτονες ειχα και 100 ροπαλα. αλλα σε speed με plus κιολας μπορεις και παραπανω. δεν παιζει ρολο ο πληθυσμος

Το avatar του χρήστη oddy17-0
    Περιοχή
    κυριως μπροστα απο το υ/η

Προεπιλογή

παιζει...γιατι τα χωραφια σιταριου οταν αναβαθμιζονται δινουν ποπ...βεβαια αν εισαι τευτονας μπορεις να τρεχεις ανετα με μειον.

Περιοχή
    N.Smirni

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oddy17-0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιζει...γιατι τα χωραφια σιταριου οταν αναβαθμιζονται δινουν ποπ...βεβαια αν εισαι τευτονας μπορεις να τρεχεις ανετα με μειον.
    και να φανταστεις οτι μεχρι το επιπεδο 5 δεν σου δινουν pop οποτε με 30 pop μπορεις να εχεις σε speed μεχρι και 900 στρατο. ενω σε αργο μεχρι και 216 παραγωγη σιταριου την ωρα ( το οποιο θα γινει μονο στρατος.) . και μιλαω παντα για θετικη παραγωγη. ενω σε αρνητικη παρα πολλα περοσσοτερα. ειδικα αν κανεις και farming.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Farming machine
    By dofus910 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-11, 10:39
  2. Farming με Goldclub
    By Remind in forum Ιδέες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-10, 11:51
  3. Σκέψεις και απόψεις για τον s1.
    By thor127 in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 196
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-10, 00:12
  4. S4-Απόψεις
    By indefix_95 in forum Αρχείο Server 4 (1)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-09, 14:26
  5. FARMING
    By petraras in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-09, 07:11

Δικαιώματα - Επιλογές