Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30

Θέμα: Πως να αποφύγετε το Farming.... (Aπόψεις παικτών)

alepan72
    Guest

Προεπιλογή Aporia asxetou

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά... εμείς, όμως, πως μπορούμε να κάνουμε farming...?

Το avatar του χρήστη JWalker
    Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

To φαρμινγ ειναι οι πολαπλες επιθεσεις αρπαγης.Εαν εχεις μπει σε παλιο server ξεχνα το ονειρο του farming...Ο καλητερος τροπος ειναι να μπεις σε καινουριο server και να κανεις παραγωγη στρατου ετσι ωστε να μπορεις να αμυνθεις και να φαρμαρεις.

shyalex
    Guest

Προεπιλογή Ένας νέος

Ένας νέος

Όταν βλέπεις ένα τέτοιο παιχνίδι διαβάζεις κάτι λίγα και ξεκινάς να παίζεις.
    Δεν ξέρεις τι είναι φαρμινγκ αλλά μαθαίνεις
    Δεν ξέρεις ότι δίπλα σου υπάρχουν τεράστια χωριά αλλά μαθαίνεις
    Δεν ξέρεις ότι ο διπλανός με 8 χωριά περιμένει να μεγαλώσεις για να σε κάνει φαρμινγκ αλλά το μαθαίνεις
    Θα μου πείτε μπες σε μια συμμαχία.. όταν όλες οι μεγάλες φυλές είναι μια συμμαχία, τι να μας κάνουν εμάς ?? τι να φοβηθούν από μια συμμαχία με 5 η 6 χωριουδάκια
    Ακούς φτιάξε κρυψώνες, και φτάνεις να τρως όλους τους πόρους σε κρυψώνες.
    Προσπαθείς να ανεβάσεις χωράφια αλλά άντε να φτάσεις μέχρι το 8.
    Και καλά να είσαι Γαλάτης, αν είσαι ρωμαίος γεμίζεις την πόλη κρυψώνες και σταματάς το παιχνίδι
    Και φτάνουμε στο ερώτημα μου
    Γιατί ένας με 8 χωριά που βγάζει τόσες ύλες κάθε ώρα έχει ανάγκη από τους 200 τους δικούς μου
    Ας μου πάρει αμέσως το χωριό να μην τυραννάμε εδώ ελπίζοντας και …………………
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη shyalex : 16-04-09 στις 13:38

Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Κοιτα ολοι ετσι ξεκινησαμε.Ο τυπος δεν παιρνει τις 200 δικιες σου υλες μονο παιρνει και τις 200(καλα θα ηταν αν ηταν μονο 200)αλλων 30 οποτε δεν μπορει να σταματησει το farming με λογικη τι να κανω τις 200 αυτουνου.Δευτερον δεν μπορει να σου παρει το χωριο αν εχεις μονο ενα.Παντως ισχυει παντου ο κανονας οτι οι υλες απο επιθεσεις ειναι περισσοτερες απο τις υλες τις παραγωγης.Δες λιγο το top 10 των κλεφτων και θα καταλαβεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JWalker : 16-04-09 στις 16:48

JPS.
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JWalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα ολοι ετσι ξεκινησαμε.Ο τυπος δεν παιρνει τις 200 δικιες σου υλες μονο παιρνει και τις 200(καλα θα ηταν αν ηταν μονο 200)αλλων 30 οποτε δεν μπορει να σταματησει το farming με λογικη τι να κανω τις 200 αυτουνου.Δευτερον δεν μπορει να σου παρει το χωριο αν εχεις μονο ενα.Παντως ισχυει παντου ο κανονας οτι οι υλες απο επιθεσεις ειναι περισσοτερες απο τις υλες τις παραγωγης.Δες λιγο το top 10 των κλεφτων και θα καταλαβεις.
    Δεν ειναι πιο πολλες οι υλες του κλεψιματος. θα ηταν αν δεν υπηρχαν απωλειες αλλα υπαρχουν και ειναι παρα πολλες.
    ασε που εχω την εντυπωση (βεβαιοτητα για οσους σερβερ εχω παρακολουθησει) οτι οι μεγαλοι κλεφτες το μονο που καταφεραν στο τελος ηταν ενα μεγαλο ΤΙΠΟΤΑ

Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Εχεις λαθος εντυπωση.Οι υλες απο το κλεψιμο ειναι παντα περισσοτερες γιατι οι απωλειες ειναι μηδαμινες.Ρωτα οποιον θες θα σου πει το ιδιο.

shyalex
    Guest

Προεπιλογή

Εσείς κολλήσατε στις 200 ύλες εγώ λέω να αφήσω το παιχνίδι και να κοιτώ το φόρουμ ποτέ θα ανοίξει καινούργιος σέρβερ.
    Υπάρχει περίπτωση να με αφήσουν να μεγαλώσω περισσότερο

Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Κοιτα καλο ειναι να προσπαθησεις να ευχαριστηθεις το παιχνιδι στο server που εισαι οσο περισσοτερο μπορεις για να μαζεψεις και εμπειριες και μολις ξεκινησει ενας καινουριος server να γραφτεις εκει.

LeaLion
    Guest

Thumbs down Υπολογίστε και Αυτό

Υπάρχει και η εξής περίπτωση που κάποιοι παίκτες, έτσι απλά επειδή τους έδοξε, αν σε φαρμάρουν και ΔΕΝ παίρνουν ύλες (αφού έχεις κρυψώνες, χαμηλή παραγωγή κ.ο.κ) σου κάνουν επιθέσεις με 5-6 καταπέλτες και πάει το χωριουδάκι σου. Αυτό πως αντιμετωπίζεται; Υπήρξε η εξής υπόθεση:

Ένας παίκτης φάρμαρε ένα σύμμαχο μου και έφευγε με άδεια τα χέρια. Ξαφνικά ο σύμμαχος είδε τα κτήρια του να γκρεμίζονται άνευ επιστροφής και όταν ρώτησε τον παίκτη ποιό είναι το πρόβλημα και γιατί το κάνει του απάντησε κάπως έτσι: "Δεν είσαι απειλή για μένα, ας με άφηνες να παίρνω ύλες απο την αρχή και εξάλλου όλοι οι Τεύτονες το κάνουν αυτό. Απλά γουστάρω και το κάνω!". Και όταν του μίλησα εγώ προσωπικά μου απάντησε τα ανάλογα σε διαφορετική μορφή. Του ζήτησα ευγενικά να σταματήσει για να τον αφήσει να απολαύσει λίγο το παινίδι τουλάχιστον, (εντομεταξύ ο σύμμαχος σκεφτόταν να διαγράψει δια παντός τον λογαριασμό του απο το Τράβιαν) αλλά αυτός είπε πως ό,τι και να κάνει η Συμμαχία, ο κόσμος να χαλάσει δεν πρόκειται να αφήσει τον σύμμαχο ήσυχο. Και ρωτάω εγώ. Είναι αυτό δίκαιο; Άντε το απλό φάρμινγκ να το καταλάβω γιατί είμουν κι εγώ φάρμα, αλλά τόσο βάρβαρα επειδή "'Ετσι Γουστάρω";

Πέστε μου τι νομίζετε και πως μπορεί να αντιμετωπιστεί ένα τέτοιο θέμα στο μέλλον.

Ευχαριστώ.

Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LeaLion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και η εξής περίπτωση που κάποιοι παίκτες, έτσι απλά επειδή τους έδοξε, αν σε φαρμάρουν και ΔΕΝ παίρνουν ύλες (αφού έχεις κρυψώνες, χαμηλή παραγωγή κ.ο.κ) σου κάνουν επιθέσεις με 5-6 καταπέλτες και πάει το χωριουδάκι σου. Αυτό πως αντιμετωπίζεται; Υπήρξε η εξής υπόθεση:

Ένας παίκτης φάρμαρε ένα σύμμαχο μου και έφευγε με άδεια τα χέρια. Ξαφνικά ο σύμμαχος είδε τα κτήρια του να γκρεμίζονται άνευ επιστροφής και όταν ρώτησε τον παίκτη ποιό είναι το πρόβλημα και γιατί το κάνει του απάντησε κάπως έτσι: "Δεν είσαι απειλή για μένα, ας με άφηνες να παίρνω ύλες απο την αρχή και εξάλλου όλοι οι Τεύτονες το κάνουν αυτό. Απλά γουστάρω και το κάνω!". Και όταν του μίλησα εγώ προσωπικά μου απάντησε τα ανάλογα σε διαφορετική μορφή. Του ζήτησα ευγενικά να σταματήσει για να τον αφήσει να απολαύσει λίγο το παινίδι τουλάχιστον, (εντομεταξύ ο σύμμαχος σκεφτόταν να διαγράψει δια παντός τον λογαριασμό του απο το Τράβιαν) αλλά αυτός είπε πως ό,τι και να κάνει η Συμμαχία, ο κόσμος να χαλάσει δεν πρόκειται να αφήσει τον σύμμαχο ήσυχο. Και ρωτάω εγώ. Είναι αυτό δίκαιο; Άντε το απλό φάρμινγκ να το καταλάβω γιατί είμουν κι εγώ φάρμα, αλλά τόσο βάρβαρα επειδή "'Ετσι Γουστάρω";

Πέστε μου τι νομίζετε και πως μπορεί να αντιμετωπιστεί ένα τέτοιο θέμα στο μέλλον.

Ευχαριστώ.
    Αυτο φιλε μου αντιμετωπιζεται μονο με αμυνες.Και απο οτι φαινεται δεν μπορειτε να βγαλετε.Παντως εγω διαφωνω με την λογικη καταπελτιαζω καποιον επειδη απλα μου την βαρεσε αλλα ειναι μεσα στο παιχνιδι...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Farming machine
    By dofus910 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-11, 11:39
  2. Farming με Goldclub
    By Remind in forum Ιδέες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-10, 12:51
  3. Σκέψεις και απόψεις για τον s1.
    By thor127 in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 196
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-10, 01:12
  4. S4-Απόψεις
    By indefix_95 in forum Αρχείο Server 4 (1)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-09, 15:26
  5. FARMING
    By petraras in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-09, 08:11

Δικαιώματα - Επιλογές