Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ολοι εναντιων ολων σε 1 σερβερ?

Προεπιλογή Ολοι εναντιων ολων σε 1 σερβερ?

Καλησπερα, θα ηθελα να θεσω επι ταπητος την ιδεα να μαζευτουμε ολες οι ομαδες που παιζουν στους ελληνικους σερβερ (ουτε 10 ομαδες δεν ειμαστε) σε 1 σερβερ, ελληνικο παντα μιλαμε, για να θυμηθουμε λιγο απο τα παλια, οπου υπηρχαν πανω απο 1 φαβορι και 1 αουσαιντερ, οπως υπαρχουν τωρα..

Ευελπιστω να εχει απηχηση αυτο το Θεμα..

Το skype μου ειναι maki.ideas

Μακης - click4fun | 2008 - 2017

Προεπιλογή

Παιδια, παραθετω καποια στατιστικα απο παλιους και νεους σερβερ

Μακριοβιοτερος σε διαρκεια κλασσικος σερβερ 365 ημερες. Κατανοητο οτι οι κανονες εχουν αλλαξει και οι σερβερ ειναι μικροτεροι σε διαρκεια αλλά εχει πεσει και η αποδοση!

Μακροβιοτερος την τελευταια 3ετια, ο προσφατος ts1.gr (2016-2017) με 256 ημερες διαρκεια, περιπου 1 μηνα περισσοτερο απο τους περισσοτερους τη τελευταια 3ετια.. Μαζευτηκαμε 150 λογαριασμοι και ειπαμε να θυμηθουμε λιγο τι εστι τραβιαν.. κατεδαφισεις πρωτευουσων, μαζικες επιθεσεις και αμυνες σε σχεδον εβδομαδιαια βαση.. κλοπες αντικειμενων, μεχρι και κλοπη Θαυματος εγινε.. στρατοι απο πολεμικα χωρια (6αρια) με πανω απο μισο εκατομμυριο σε καταναλωση.. ωραια πραγματα!

Και παλι ομως υπηρχαν μονο 2 συνομοσπονδιες με περιπου 150 λογαριασμους συνολο, 100 λογαριασμοι η μια και 50 η αλλη.. Εαν ομως συννενοηθουμε και μαζευτουμε σε 1 σερβερ, τοτε θα ξαναζησουμε τις ωραιες στιγμες των κλασσικων ή/ και καλων σερβερ, οπου οι μαζικες επιθεσεις ηταν σε εβδομαδιαια βαση, τα Θαυματα δεν εφταναν για ολους καλα καλα, γινοντουσαν κλοπες Σχεδιων κατασκευης, οι στρατοι ηταν θηρια, στο φαρμινγ γινοντουσαν διατριβες και οσοι επαιζαν, ευχαριστιοντουσαν παιχνιδι.. Ας μη μιλησω για το τι γινοταν στο φορουμ χαχα

Υπαρχουν τοσες καλες συμμαχιες διασπαρτες στους ελληνικους σερβερ αυτη τη στιγμη. Εχω μετρησει πανω απο..

..150 λογαριασμοι στον ts1,
    ..180 λογαριασμοι στον ts2,
    ..300 λογαριασμοι στον ts3,
    ..115 λογαριασμοι στον ts4,
    ..200 λογαριασμοι στον tx3,
    ..100 λογαριασμοι στον ROA και
    ..150 λογαριασμοι στον ROAx2.

Οκ, τα νουμερα που παρελθοντος ειναι δυσκολα να τα πετυχουμε ξανα, (O πολυπληθεστερος που μπορω να θυμηθω ηταν ο 2ος s4.gr (2009 - 2010) με πανω απο 6500 λογαριασμους, ή η πολυπλυθεστερη συμμαχια που μπορω να θυμηθω ηταν οι μυρμιδονες στον s1.gr (2009 - 2010 παλι) με πανω απο 1 εκατομμυριο πληθυσμο, μονο αυτη απο μονη της) αλλά ομως, παιζουν πανω απο 1000 λογαριασμοι αυτη τη στιγμη διασπαροι και ειμαι σιγουρος υπαρχουν αρκετοι απο εμας που ειναι περιεργοι να δουμε τι παιχνιδι μπορει να βγει, εαν μαζευομασταν σε 1 σερβερ.. τι λετε?

Προεπιλογή

Oλοι οι παλαιοι αυτα σκεφτομαστε,τις παλιες καλες ημερες του 3.6 η τις αρχες του Τ4. Με τα σημερινα δεδομενα δεν αξιζει να ασχοληθεις,150-180 acc σε ενα σερβερ ειναι σκετη αηδια,προτιμω να χανω 1 χωριο την ημερα και να βλεπω 150-160 κοκκινα σπαθακια να αναβοσβηνουν παρα αυτη τη βαριομαρα να περναει ολοκληρος σερβερ και να μην τρως ουτε ανιχνευση.Χαρα στο κουραγιο οσων παιζουν.
    PROUD MEMBER OF BEARS
    Proud Member of E.R grx 2011-12 win. 2012-13 win.2013-14 win.
    http://www.youtube.com/watch?v=HGE19...ature=youtu.be

Προεπιλογή

Μικρη ανακεφαλαιωση

Εχοντας μιλησει με πολλους και διαφορους απο διαφορους server, ενδιαφερον υπαρχει απλα.. πιο εφικτο το βλεπω να παμε να βοηθησουμε τα παιδια της HellasDT (αρχοντας78 ηγειται εκει) με τις προσπαθειες τους στο εξωτερικο..

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Aetios - Με πολυ προσπαθεια καταφεραμε να δουμε τον προσφατο ts1 (2016-2017) να εχει καποια σημαδια ζωης (καλα περασαμε, απ ολα ειχε το μενου) αλλά... ειμασταν στο συνολο δυστυχως μονο 100 λογαριασμοι εναντιων 50!

Οσοι ενδιαφερονται να δουμε τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο, ευπροσδεκτοι να το συζητησουμε εδω ή μεσω skype, το δικο μου ειναι maki.ideas

Ευχαριστω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη click4fun : 21-03-17 στις 09:14

Προεπιλογή

μια ενωμενη και ενισχυμενη HELLAS στο τουρνουα ειναι καλη ιδεα.. αλλα για να υπαρχουν ελπιδες στον τελικο απεναντι στα θηρια να μαζευτουν τουλαχιστον 500 καλοι λογαριασμοι

πιστευω ο αρχοντας εν ζωη γιωργος ειναι ο πιο ειδικος για αρχηγος σε μια τετοια κινηση μαζι με αλλους απο μεγαλες συμμαχιες που παιζουν ''ακομα'' σε ελλαδα πχ ο pancho εν ζωη χρηστος στην ρεσπεκτ εχει 70+ ατομα και αλλοι σκορπιοι δεξια αριστερα στους τελειωμενους ελληνικους σερβερ..

ο ΘΕΟΣ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο babs Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ΘΕΟΣ
    Παμε ολοι μαζι....: πατερ ημων,ο εν...
    συμφωνω Μπαμπη,μακαρι να μαζευτουν πολλα ατομα!!!!
    Φιλικά Μιχαλης ''Mike 21''

Προεπιλογή

Mε Hellas dt??δεν νομιζω να θελω να παιξω μαζι τους.......Οι μονες επιθεσεις-εκτος του πρωτου χωριου που εχασα- που ειχα στον τελικο του τουρνουα ηταν απο μελος της...28Κ ροπαλα η μια και 4πλη φακη την ωρα που δεχομασταν επιθεσεις απο ξενους και θελαμε να βγαλουμε αμυνες...Ακομα περιμενω απο τον πρωτο της συμμαχιας απαντηση για τις επιθεσεις...
    PROUD MEMBER OF BEARS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aetios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε Hellas dt??δεν νομιζω να θελω να παιξω μαζι τους.......Οι μονες επιθεσεις-εκτος του πρωτου χωριου που εχασα- που ειχα στον τελικο του τουρνουα ηταν απο μελος της...28Κ ροπαλα η μια και 4πλη φακη την ωρα που δεχομασταν επιθεσεις απο ξενους και θελαμε να βγαλουμε αμυνες...Ακομα περιμενω απο τον πρωτο της συμμαχιας απαντηση για τις επιθεσεις...
    Καλησπερα,

Αν και δεν ειμαι γνωστης του γεγονοτος, ελπιζω να μου επιτρεψεις να σχολιασω και να πω τη γνωμη μου, ευελπιστω να σε βοηθησει.

Δε προσπαθω να καταλαβω τι συνεβη, δε χρειαζεται να πεις απλα κοιτα.. κι εγω δεν εχω παιξει με HellasDT αλλα εχω παιξει με αρκετους παικτες απο αυτη την ομαδα απο το 2008 και ηταν ολοι τους (οσους γνωριζω τουλαχιστον) παραδειγματα προς μιμηση κατ εμε για το παιχνιδι, αλλά μεσα στο παιχνιδι πολλα μπορει να συμβουν..

Υπαρχουν σιγουρα πολλοι τροποι να παιξει καποιος αυτο το παιχνιδι, δεν ειναι δυνατον παντα να μας αρεσει ο τροπος του αλλου, (συμμαχου ή/ και αντιπαλου) αλλά προτεινω να προσπαθησεις να επικοινωνησεις κατευθειαν με αυτους που νομιζεις οτι ηταν υπευθυνοι για αυτο, πολλα μπορει να συνεβησαν που πολυ πιθανως να σε οδηγησουν στο συμπερασμα οτι δεν ειναι και ο,τι σοφοτερο να καταδικαζεις την προσπαθεια ολης της ομαδας λογω ενος γεγονοτος και μονο, οσο σημαντικο κι αν ηταν αυτο..

Προεπιλογή

To εκανα φιλε μου αλλα δεν απαντησαν,εχω δει και εχω δει τοσα χρονια στο κουρμπετι αλλα τετοιο πραγμα ειχα να το δω απο τον 10beta com που ηταν δοκιμαστικος για το Τ4....Τες πα,μαθαινουμε για να προσεχουμε.
    PROUD MEMBER OF BEARS

Δικαιώματα - Επιλογές