Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: I am back !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gejo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και από μένα πεζό τραβιαν από το 2009 με κάποια διαλύματα , έχω γράψει στο forum 2 post αυτό είναι το τρίτο . Δεν θα σας κουράσω τον server τον κερδίσατε παίξατε επιθετικά και πολύ καλά κάνατε έτσι παίζεται το παιχνίδι , άλλα νομίζω ότι δεν είχατε καμιά ανάγκη να σπάσετε το ναπ που μας προσφέρατε όταν σας είπαμε ότι θέλουμε να σπάσουμε τον αναστήθηκα , όταν προσωπικά εσύ Βαγγέλη μας είπες ότι δεν θα στείλεις κανένα στρατό να βοηθήσεις στο γκρέμισμα του αναστήθηκα άλλα κανένα αμυντικό της συμμαχίας σου δεν θα πάει στον αναστήθηκα . Τελικά όλη σας θέλατε να τον σπάσετε άλλα όταν πήγαμε να τον σπάσουμε εμείς του βάλατε άμυνες παρολου την υπόσχεση σας να μην το κάνετε , το είχατε ανάγκη ??? Νομίζω ότι και χωρίς αυτήν την κίνηση πάλι θα κερδίζατε δεν εκφράζω παράπονα όχι απλά εγώ έχω μάθει να κρατάω τον λόγο μου ενώ εσείς θέλατε να κερδίσετε πάση θυσία αυτό δείχνει τον χαρακτήρα σας . Εμείς δεν θα πατήσουμε delete θα παίξουμε και ότι θέλει ας κατεβάσει αυτά τα λίγα από μένα

gejo
    Νομίζω ότι για αυτά τα θέματα έχουμε μιλήσει και πριβέ!Δεν χρειάζεται να γίνομαστε talk show!Πολεμικό παιχνίδι είναι όχι το big brother!Από εκεί και πέρα χαίρομαι που δεν θα πατήσετε delete για να παίξουμε και λιγάκι!

Προεπιλογή

Όσο για εσένα Δούκα(γιατί με τους πραγματικούς DB πρόβλημα δεν έχω από την αρχή ήταν εχθροί και παρέμειναν) ελπίζω να προλάβεις εώς την δευτέρα να κάνεις τη διαγραφή!Πολλά είπαμε!Ας μιλήσουν τα...ξερεις τι!Και σταματήστε με τα 400 ευρώ που θέλει καθε επιθετικός τον μήνα!Αν πιστεύεις πως θέλουμε 50 ευρώ την βδομάδα για να παίξουμε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ(τουλάχιστον από empire δεν έχει ίδεα)!Έκανες τον σέρβερ talk show!Μάντεψε ποιος άλλος έκανε τέτοια!!Ο αγαπημένος σου ο μαθητής ο anastithika!

P.S:Θα σου στείλουμε και κάνα δύο ακόμη φώτο να δείτε καλύτερα!

Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολα τα καλα και κακα παιδια του τραβιαν

Θα προτεινα στα παιδια απο Looney T να ασχολουνται καλυτερα με αντιπαλους οπως ειναι οι DB που ενω εχουν χασει τοσες πρωτευουσες το παλευουν μια χαρα και ειναι αξιοι σεβασμου και οχι με συμμαχιες που πατανε καθε μερα delete με μια επιθεση.

Λυπαμαι πολυ που η πρωτη μου συμμετοχη στον μακρινο πρωτο S1 ηταν με την HELLAS, βλεπωντας να την εκπροσωπουν σημερα τοσο ασχετοι παιχτες με το παιχνιδι

Προεπιλογή

Finally, πόσα χρόνια έχουν περάσει από το τελευταίο flame post? Back in the day ήταν ο μόνος λόγος που έμπαινα forum. Στα του server τώρα, δεν είμαι ο πιο ειδικός να μιλήσω μιας και δεν μπήκα από την αρχή, αλλά έπαιξα ένα μήνα και νομίζω ότι έχω μια ιδέα. Όταν μπήκα ήταν ενδιαφέρων ακόμα ο σερβερ, το προβάδισμα των looney δεν ήταν τόσο μεγάλο και οι αντίπαλοι είχαν τον αετό. Αλλά εδώ και 2 βδομάδες (τουλάχιστον) είναι πρακτικά ανούσιος. Για αυτό δεν φταίει μόνο το επίπεδο των παικτών που είναι άθλιο, αλλά κυρίως το γεγονός ότι το travian έχει πεθάνει και αυτό όχι μόνο στους ελληνικούς server αλλά και στους com. Ο μόνος server που αξίζει να παίξει κανείς πλέον είναι ο final. Με 400 account δεν μπορείς να κάνεις server, είναι τόσο απλό. Το σύνολο των παικτών και από τους 4 servers είναι μικρότερο από αυτούς που παίζανε την 1η βδομάδα σε έναν αργό 7-8 χρόνια πριν. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι στον 1ο speed ήμασταν πάνω από 10k accounts σε κάποια φάση. Αν πάτε στο gettertools στο archive θα δείτε για τι μιλάω. Δυστυχώς δεν έχουν τον 1ο s1,s2 και speed αλλά υπάρχει ο 1ος s3 (και εντυπωσιάστηκα που είδα κόσμο από εκείνον τον σερβερ να παίζει εδώ, νόμιζα ότι ήμουν το μόνο λείψανο) και μπορείτε να πάρετε μια ιδέα.

Ο τρόπος που παίζεται το game πλέον δεν έχει καμιά σχέση με την έκδοση t3, είναι στην ουσία άλλο παιχνίδι και προωθεί πολύ όσους ξοδέδουν gold αλόγιστα, πολύ περισσότερο από ότι παλιά. Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω με τίποτα είναι ότι στην ουσία με το gold αγοράζεις στρατό. Πάει ο άλλος στουκάρει σα μπούφος και σε μια βδομάδα με σμπρώξιμο από τη συμμαχία (ή με λιώσιμο στο gold) τα έχει ξαναβγάλει. Αυτό για μένα δεν είναι travian. Ίσως να είναι μονο δικό μου πρόβλημα και όλοι οι άλλοι να είναι οκ με αυτό.

Αυτό που θα ήθελα όμως να σχολιάσω για το server είναι ότι αυτά που κάνουν οι DB και οι Looney πιάνουν μόνο εδώ. Αν τα δοκίμαζαν σε κάποιον από τους πρώτους 3-4 ελληνικούς servers θα είχαν φάει τόση πόρτα στη μάπα που όλο το gold του κόσμου δεν θα τους έφτανε να τα ξαναβγάλουν. Εδώ τους παίρνει και τα κάνουν και καλά κάνουν στην τελική, φαντάζομαι γελάνε περισσότερο με τα χάλια των αντιπάλων. Βλέπω και εδώ στο forum και μέσα στο game άτομα που παίξανε στους M του s1, στους saints του s2 ή στους tde του s3 και είμαι σίγουρος ότι έχουν την ίδια άποψη. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν καλοί παίκτες εδώ, αλλά είναι τόσοι λίγοι που το επιχείρημά μου στέκει. Στην τελική, η ψαλίδα ανάμεσα στους Looney και τους υπόλοιπους έχει ανοίξει τόσο πολύ που μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Μπορούν αύριο να πάνε να στουκάρουν όλοι στον βελερεφόντη ή στον anafr ή σε οποιονδήποτε άλλο γελοίο ''leader'' και πάλι να κερδίσουν το server με κλειστά μάτια. Παλιά όταν είχαν κόσμο οι servers, υπήρχαν 3-4 συμμαχίες που διεκδικούσαν τη νίκη και όταν κάποια συμμαχία ήταν μπροστά ή έμπαινε με 500 accounts από την αρχή, συνασπίζονταν οι υπόλοιποι και γινόταν ανταγωνιστικό το παιχνίδι. Εδώ ούτε αυτό δεν μπορεί να συμβεί. 60 άτομα (που γνωρίζονται και συννενοούνται ok) αρκούν για να πάρουν το server. Θα έλεγα ότι αυτό θα πρέπει να προβληματίσει τους υπεύθυνους, servers που κρίνονται μέσα σε δίμηνο, αλλά ξέρω ότι δεν ενδιαφέρονται, αρκεί να ρέει το gold, ποιος νοιάστηκε για την ποιότητα των servers. Άνοιγε καινούριους servers συνέχεια, έτσι και αλλιώς 100 άτομα καίνε gold δεν πάει να έχει ο server 10k accounts. Θα μπούνε οι καμένοι να διεκδικήσουν τα μετάλλια και τη ματαιοδοξία, τα έξοδα θα καλυφτούν, everything is fine.

Anyway, σταμάτησα να μπαίνω πλέον, επομένως δεν έχει νόημα. Είδα παίκτη στη 10άδα με πυλοποιείο, χυτήριο κτλ. σε 15άρι πρωτεύουσα και πόσο gold να φεύγει σε 1 βδομάδα. Φυσικά δεν έχω τπτ εναντίον του παίκτη, ο καθένας παίζει όπως θέλει, αλλά κάτι τέτοιο δείχνει την ποιότητα του server. Να στουκάρουν ένα σωρό στρατοί σε μια cap με ελάχιστα fakes και ένα σωρό άλλα, αλλά αυτό που με έκανε να πω, φτάνει με τα noobakia δεν πάιζω άλλο, ήταν μια μέρα που παίκτης στην 5άδα, leader, με εμπειρία δεν ξέρω και εγώ πόσων servers πήγε να πάρει ρωμαϊκό χωριό και στο cleaning δεν είχε rams...εναντίον ρωμαϊκού τείχους...what???!!! και ύστερα από 2-3 μέρες όταν έφαγε fakes σε χωριό με 1k pop είχε παγίδες...μετά από 2 μήνες παιχνιδιού... Νομίζω ότι δεν έμεινε κάτι να πω.

υγ. ξεκίνησα να παίζω στον 1ο s1 και είχα την τύχη να είμαι μέλος των Hellas, μπήκα αργά στο server και μετά από λίγο που έμαθα το game τον παράτησα για τον speed, αλλά έχω ακόμα κάποιο σεβασμό για κάποια μέλη και ειδικά για την ηγεσία που ανέλαβε προς το τέλος (mazestix κτλ.) και με θλίβει το γεγονός ότι κάποιος ανίδεος, τραμπούκος που απειλεί σε μηνύματα ότι θα χτίσει χωριό δίπλα σε σύμμαχο και θα ξοδέψει ένα σωρό gold για να μαζέψει στρατό για να βαρέσει με catas και ένα σωρό άλλα υβριστικά σχόλια εκπροσωπεί εκείνη τη συμμαχία.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatisti2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....Θα μείνουμε να τελειώσουμε τον σέρβερ....
    Τι εγινε πατησε delete ο φαφλατας???

Αυτα παθαινει οποιος εχει μεγαλο στομα και μικρο... (βαλτε οτι σκεφτεστε...)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GATE-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εγινε πατησε delete ο φαφλατας???

Αυτα παθαινει οποιος εχει μεγαλο στομα και μικρο... (βαλτε οτι σκεφτεστε...)
    ...rammer?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. King of The Hill[Forum game]come back
    By draculino in forum RPG Forum
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-11, 22:35
  2. NmS is back s2.gr...
    By katsantonis in forum Αρχείο Server 2 (3)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-10, 09:53
  3. NmS is back s2.gr...
    By katsantonis in forum Αρχείο Server 2 (2)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-10, 18:04
  4. black is back
    By black devil 95 in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-10, 15:36
  5. BRING THEM BACK!!
    By tsakamaka in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-10, 15:50

Δικαιώματα - Επιλογές